امضای قرارداد ۷۰ میلیون یورویی برای تولید رادیوداروها در کشور | بیماری

بوشهر – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی از امضای قرارداد ۷۰ میلیون یورویی واسه تولید و صادرات رادیوداروها خبر داد و گفت: حالا یه میلیون نفر در کشور از رادیودارو استفاده می کنن.

علی اکبر صالحی صبح شنبه در مراسم شروع عملیات اجرایی اورژانس هسته ای در بوشهر گفت: گامای مهمی به خاطر بهره مندی بیماران از رادیورداروها در سطح کشور ورداشته س و تماشاگر امضای تفاهم نامه با طرف خارجی هستیم.

ایشون با اشاره به امضای قرارداد ۷۰ میلیون یورویی JMP با طرف خارجی واسه تولید رادیودارو، گفت: الان یه میلیون مریض در کشور از خدمات رادیو دارو استفاده می کنن.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به تامین اعتبار این قرارداد از صندوق پیشرفت ملی، اضافه کرد: با امید به اینکه تا سه سال آینده در اجرای این طرح، رادیوداروها رو تولید و صادر کنیم.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: استان بوشهر به عنوان قطب هسته ای کشور شناخته می شه و امروز تماشاگر شروع عملیات اجرایی اورژانس هسته ای در بوشهر هستیم که در کل سه اورژانس هسته ای در شهرهای بوشهر، تهران و اراک ساخته می شه.

صالحی با اشاره به ساخت اورژانس هسته ای بوشهر در هشت هزار متر مربع، اضافه کرد: با ساخته شدن بیمارستان کامل و هم اینکه بیمارستان قلب تماشاگر ایجاد تغییر بزرگی در بخش سلامت استان بوشهر هستیم.

ایشون با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با بخشای جور واجور از جمله وزارت نفت و بخش کشاورزی واسه تولید اجناس جدید، گفت: به کار گیری فناوری هسته ای در این بخشا ایجاد کننده تغییر هستش.

معاون رئیس جمهور یکی از موارد استفاده فناوریای هسته ای رو مقابله با آفات و مقاوم سازی اجناس کشاورزی گفت و اضافه کرد: کرم گلوگاه انار خسارت زیادی به باغات زده که با تولید اجناس و به کار گیری فناوری هسته ای تماشاگر اقدامات خوبی در این بخش هستیم.

ایشون با اشاره به شروع ساخت دو نیروگاه اتمی در بوشهر گفت: ساخت دو نیروگاه اتمی در بوشهر با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد دلار شروع شده که قسط اول این پروژه دو هفته آینده با موافقت بانک مرکزی پرداخت می شه.

صالحی با اشاره به سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در اجرای ساخت دو نیروگاه اتمی در بوشهر ۳۰ هزار میلیارد تومن سرمایه گذاری می شه که قسط اول این پروژه مهم دو هفته آینده پرداخت می شه.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی نشونه زندگی در منطقه س گفت: دو نیروگاه اتمی بوشهر با راه و روش و توانایی ایجاد آب شیرین کن به ظرفیت روزانه ۲۰۰ هزار متر مکعب ساخته می شه که ظرفیت تولید آب آشامیدنی در استان بوشهر زیاد می کنه.

منبع :

این نوشته در سلامتی فرستاده شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *