امداد به پوست! | بیماری

: امداد به پوست!

: پوست آئینه درون و مانیتوری از فرهنگ و روشای زندگی ما می تونه باشه، بیشتر ما وقتی زحمت رسیدگی به پوستمون رو به خودمون می دیم که کمی از وقتش گذشته و میشه گفت چین و چروک و کک مکا تقریباً رو به اثبات شدن روی پوستمون هستن. «البته با بالا رفتن اعداد سن نمیشه جنگید» ولی شرایط برگشت و شدید شدن عوامل رو میشه کاست.

باید مراقبت و امداد به پوست رو در نوجوونی آموخت. البته از همین امروز هم میشه شروع کرد و رسیدگی به پوستمون رو جزء عادات مون بذاریم مثل مسواک زدن، نرمش و ورزش کردن. هممون میدونیم که به کار گیری لوازم آرایشی لایه ایی از مواد صنعتی خارجی و مصنوعی رو روی پوست، قرار میده.

پس لازمه روزی ۲-۱ بار این مواد رو از روی پوستمون پاک کنیم. پاک کننده ایی هستن که علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، رطوبت پوست رو هم نگه می دارن، چون اصلا نباید تحت شرایطی که از روی انتخاب ناآگاهانه ایجاد می شه رطوبت پوست رو کاست. بهتره با اطلاع از جنس پوستمون نوع پاک کننده رو انتخاب کنیم چون غیر موادآرایشی، آلاینده های محیط، هوا و امواج نورهای مضر هم در آسیب به پوست ما، موثر هستن و باید اونا هم بطور اصولی از روی پوستمون پاک شن.
از شستشوی دائمی پوست با صابون خصوصاً صابونای نامعلوم و غیر پوستی واسه تمیز کردن پوست جداً دوری کنین، چون صابونا معمولاً دارای مواد قلیاییه، اگه PH پوست، اسیدی یا نوع دیگه س، در این شرایط ما پوست رو دچار استرس و بحران می کنیم. پس در انتخاب نوع شوینده و پاک کننده ها توجه داشته باشیم

پوستمون رو، خنک و مرطوب نگه داشته، تقویت کرده و تازه نگه داریم. واسه این کار در آخرً و حتی امکان از آب ساده استفاده کنیم ولی ماسکای میوه می تونه در تقویت و تازه نگه داشتن پوست به ما کمک کنه، البته مواد و ماسکهایی که الکل داشته باشن، شدیداً باعث خشکی و تقویت چروکای صورت می شن
تحت شرایط و زیر نظر متخصصین، لایه های کهنه جوشگاها و کک مکهای ناجور رو از روی پوست میشه زدود و اینجوری پوست رو شفاف تر کرد که نباید این ماده باعث آسیب به پوستمون شه.

به کار گیری ضدآفتابا می تونن در آب رسانی و مرطوب نگه داشتن پوست، به ما کمک کنه. البته این مرطوب کننده در طول روز و تحت اشعه های نوری جور واجور با در نظر گرفتن شرایط، لازمه اما در شب لازم نیس که تموم سطح پوست رو آغشته به ضدآفتاب کنین، فقط روی گونه ها و دور چشما رو کمی مرطوب کنین و در انتخاب مرطوب کننده ها و ضدآفتابا با در نظر گرفتن شناختی که از نوع پوست خود دارین حتماً دقت کنین.

وقتی که صورتمون رو با آب ساده می شوئیم با حرکات شدید و کشیدگیای خاصی پوست رو به عادات غیرمعمول که منتهی به چروکایی در دراز مدت روی پوست می شن، دچار می کنیم. این حرکات رو موقع خشک کردن پوست با هوله و کرم زدن هم تکرار می کنیم. پس می بینین که روزی چند بار و چه بی رحمانه همیشهً به جنگ پوست خودمون میریم و حتی با اخم و حرکات غیرضروری و حالات خاصی روی پوست خود خطوطی رو ایجاد می کنیم و در نتیجه می بینیم فردی با داشتن سنی کم، به دلیل بی توجهی، دارای پوستی خسته و تکیده س. داشتن تغذیه ناجور، نقش صددرصد مستقیم روی پوست ما داره.

به کار گیری غذاهای پر از ویتامین و دارا بودن تغذیه از مواد آب دار تازگیا و سرحالی پوستمون کمک می کنه. اگه جفت و جور میوه جات ممکن نیس یا در دسترس نیس حتی امکان از خوردن ماست و آب ساده غافل نباشیم و بدونیم که به کار گیری الکل، دخانیات به هر شکل، قهوه و چای روی پوست چهره، لثه ها و ناخنا اثر بد گذاشته و باز دشمنان سمجی واسه پوست و چهرۀ ماه. خوابای بد و کم، استرس، نداشتن ورزش و رژیم غذائی چرب و پر از کربوهیدرات، واسه سلامت پوست مضره.

جمع آوری : سایت سرگرمی تفریحی آکا ایران

.

منبع :

این نوشته در سلامتی فرستاده شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *