امان از این تزئینات پُر دردسر | بیماری

بخشای خیلی از بدن قابل سوراخ شدن هستن و مشکل خاصی هم پیش نمیاد. شایع ترین اونا، نرمه گوشه که واسه نصب گوشواره انجام می شه و بدون بروز هیچ مشکلی بخش سوراخ شده بازسازی می شه. در حالی که بقیه بخشای غضروفی گوش در صورت سوراخ شدن، دیرتر بازسازی شده و ممکنه عفونت هم کنن.

از جمله نقاط دیگه بدن که بیشتر سوراخ می شن عبارتند از: دهن، زبون، بینی، ابرو، نوک سینه و ناف. سوراخ کردن هر نقطه از بدن، زمان خاصی واسه بازسازی احتیاج داره و حتی مشکلات بالقوه مخصوصی هم داره.

در بیشتر موارد درمانای خونگی می تونه سرعت بازسازی و بهبود رو زیاد کنن و مانع از بروز مشکلات جدی گردند.

در اول به دلیل سوراخ شدن محل، تورم ناچیزی بدست میاد، چون مقدار بیشتری خون واسه بازسازی در محل حضور پیدا میکنه.

مشکلات سلامتی به وجود اومده به وسیله این کار:

از جمله مشکلات عادی مربوط به سوراخ کردن نقاط جور واجور بدن عبارتند از:

۱- عفونت محل . خطر بروز عفونت در صورت داشتن بقیه بیماریا زیاد می شه.

۲- عفونت دهن و یا لب می تونه صحبت کردن ، جویدن و بلع غذا رو دچار مشکل کرده و حتی تورم به وجود اومده به وسیله این کار، راه گلو رو ببنده.

۳- عفونت نوک پستون می تونه بافت پستون رو زخم کرده و توانایی شیردهی به نوزاد رو محدود کنه.

۴- عفونت ممکنه جدی شده و سراسر بدن رو فرا گیرد.

۵- شکاف و پارگی پوست می تونه منتهی به بروز زخم شه.

۶- بروز حساسیت نسبت به زینت آلات آویزون شده در محل . در این مورد بهتره جواهراتی رو استفاده کنین که مخصوص همون محله. از جمله فلزات بدون خطر و قابل استفاده عبارتند از تینانیوم، طلا، استیل، پلاتین و نیوبیوم ضد زنگ که قابل استفاده در محل تازه سوراخ شده.

۷- جواهراتی که در محل دهن و لب استفاده می شه، می تونه منتهی به شکستگی و تخریب دندون ها شه. مریضی لثه ، مشکل جویدن و بلع هم از دردسرهای دیگه س. حتی ممکنه جواهرات این بخش به مرور شل شده و ناخودآگاه بلعیده شن.

۸- جواهراتی که در محل ناف آویزون می شه، ممکنه به لباس گیرکند و موجب کشیدگی پوست و بروز زخم شه. بازسازی سوراخ این بخش از بدن، تقریبا یه سال زمان میبره.

۹- ممکنه به رگا و اعصاب زیر پوست آسیب برسونه.

۱۰- اگه روند استریل کردن بین سوراخ کردن بدن انجام نشه، منتهی به بروز مشکلات جدی و تهدید کننده می شه. شایع ترین بیماریای قابل سرایت از این روش هپاتیت B , C ، سل، سیفلیس و ایدزه. امکان عفونتای خونی هم هست.

اگه اقدام  به این کار کردین و حالا از کرده خود پشیمون هستین ، فقط کافیه با خارج کردن جواهر تزئینی از محل  و مراقبت از اون ، عضو رو به حالت اول برگردونین و واسه همیشه از این مشکلات احتمالی در امان باشین.

سلامت نیوز

*

منبع : tebyan.net

این نوشته در سلامتی فرستاده شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *